Infolinia 52 382-44-00

pn-pt 8:00-16:00

Wyspecjalizowany dostawca IT Nieprzerwanie od 2004r.

Monitoring szkoły, bezpieczna szkoła

Ze względu na fakt, iż na terenie placówek oświatowych młodzież szkolna narażona jest coraz częściej na niebezpieczne i niedopuszczalne incydenty takie jak:

  • akty wandalizmu,
  • kradzieże,
  • pobicia, rozboje,
  • spożywanie alkoholu,
  • palenie papierosów,
  • obecność osób nieporządanych - np. dealerów narkotyków, złodziei.

proponujemy Państwu instalacje systemu monitoringu szkoły opartego o najnowsze rozwiązania - kamery IP. Monitoring szkoły oprócz podniesienia bezpieczeństwa w szkole poprzez działanie prewencyjne pozwala także na dokumentowanie zdarzeń, które mogą zostać wykorzystane przez dyrekcję szkoły do ukarania uczniów za zabronione zachowania a w skrajnych przypadkach przez Policje i Sąd w procesach karnych.
 
Analizę rozmieszczenia kamer i zastosowanych technologii transmisji  strumienia video opracowujemy wraz z Państwem tak aby system spełniał swoja rolę, a to właśnie Państwo najlepiej znają specyfikę swojej szkoły i zachowań uczniów.
 
szkola

 
Technologia
 
Do realizacji systemu monitoringu szkoły wykorzystujemy kamery IP, które do transmisji wykorzystują siec LAN. Dzięki temu koszt inwestycji może być znacznie zredukowany, ze względu na fakt, że część kamer można wpiąć do istniejącej infrastruktury teleinformatycznej w Państwa szkole. Kamery IP mogą być zasilane przez kabel LAN w technologii PoE

Rejestracja obrazu
 
Obraz z kamer IP może być archiwizowany na dysku twardym rejestratora, karcie pamięci zamontowanej w kamerze (jest to rozwiązanie mniej bezpieczne). Dodatkowo - materiał ze zdarzeń - zdjęcia, krótkie filmy - mogą być magazynowane na serwerze FTP.


Napisz do nas

Wyślij wiadomość